Ekologickí pomocníci do kuchyne
V dnešnom článku vám prinášam EKO tip 🙂 a budem sa snažiť vám takýchto prinášať viac 🙂 Zdravý životný štýl nie je iba o strave, no spája sa rozhodne aj s ekológiou a našim vzťahom k prírode. Všetky naše kroky by mali smerovať k tomu, aby sme ju nezaťažovali a neznečisťovali.
Zimný čajík
Častokrát sa ma ľudia pýtajú, čo majú piť počas zimných mesiacov. Toto je úplne vynikajúce riešenie. Nemusíte použiť všetky koreniny, kľudne niektoré vyhoďte, prípadne môžete pripraviť čaj aj z každej jednotlivo. Čajík výborne zahrieva a okrem toho vyživuje náš stred, slezinu a žalúdok.
Kvasené uhorky
Všetci ich milujeme. Prestavujú neoddeliteľnú súčasť slovenskej kuchyne. Klasické kvašáky však nemajú úplne ideálne zloženie. Dajú sa teda pripraviť zdravo a chutne? Áno, dajú! Čo na to potrebujete a ako postupovať sa dozviete v článku.
Restovaný tempeh s cícerovo-mrkvovým humusom
Tempeh, cícer a mrkva by nemali chýbať v žiadnej kuchyni. Sú výborným zdrojom kvalitných bielkovín, vitamínov skupiny B a vitamínu A, no takisto zložitých cukrov. Pokrm je pripravený veľmi rýchlo a chutí skoro každému. Takéto jedlo vyživí najmä našu pečeň a slezinu.
Rýchle kvasenie
Kvasené produkty by mali byť súčasťou každého vašeho hlavného jedla. Dodajú do vášho tela veľa prospešných látok, najmä enzýmov, zjednodušujú trávenie, dodávajú nám dynamiku a pohyb. Okrem toho sú zásadotvorné, čo pri dnešnej strave potrebujeme skoro všetci. V zime je samozrejme najlepšia doma natlačené kvasená kapusta, no ale čo v lete, prípadne ak nemáme kapustu radi alebo ju skrátka jesť nemôžeme?
Dusená fazuľa s quinoou
Tento pokrm je veľmi jednoduchý na prípravu a zároveň veľmi vyživujúci. Ja milujem aj fazuľu aj quinou, môžem ich jesť aj niekoľkokrát týždenne. A ešte hokaido k tomu, no proste pecka. Týmto jedlom si posilnite najmä vašu slezinu a žalúdok, no takisto obličky a močový mechúr.